boşanma davasında aldatma delilleri

Boşanma davasında aldatma delilleri

Boşanma davasında aldatma delilleri, boşanmak isteyen bireyler tarafından merak edilen konular arasında. Boşanma davasında ses kaydı geçerli midir? Aldatılan eş bunu nasıl ispatlar gibi konular hakkında sizlere detaylı açıklamalar yapacağız. Bu anlamda yazımızı okuyabilirsiniz.

Boşanma vakalarının büyük bir bölümü aldatma nedeniyle meydana gelmektedir. Kadınların ekonomik özgürlüğüne kavuşma oranı her ne kadar boşanma oranlarını arttırdığı ifade edilse de, gerçek neden aldatmalardır. Genç yaşta, ailesinden bir an önce uzaklaşmak isteyen kişiler de evlilik yolunu seçer ve aldatma vakaları sık yaşanır.

Eşler arasında aldatma ile alakalı delil bulmak günümüzde daha kolaydır. Eski zamanlarda ruj lekesi aldatma için tek delil olarak görülürdü. Günümüzde ise teknolojinin gelişmesi ile birlikte aldatma delilleri de arttı. Eşler şüphe içinde olmaları halinde, bunu ispatlamak zorundadır. Bunu hukuka uygun olarak yapmak zorundadır.

 

Boşanma davasında aldatma nasıl ispatlanıyor?

Boşanma davasında aldatma nasıl ispatlanıyor sorusu da merak edilen konulardan biridir. Örnek olarak eşinin telefonunu izinsiz olarak okuyan biri, bunu delil olarak sunarsa mahkeme bu delili reddedebilir.  Fakat ekrana gelen mesajları, kendi telefonu ile gönderirse hukuk dilinde bu kabul gören bir delil olur.

Bunun yanında kişinin eşi ile birlikte yaşadığı evde aldattığını gösteren herhangi bir evrak delil olarak mahkemeye sunulabilir. Normal şartlar ses kaydı gizliliği ihlal ettiği için delil olarak kabul görmez. Fakat bazı durumlarda mahkeme takdir hakkını kullanabilir. Bu anlamda delil olarak kabul edilme şansı vardır.

Eşler arasında sadakat yükümlülüğünü bozacak tüm davranışlar, aldatma delili olarak görülür. Aldatan eşin kendi sesini kaydettiğini bilmesi durumunda alınan kayıt da boşanma davasında delil olacaktır. 

Boşanma davalar, aldatma nedeni ile açıldığı zaman boşanmaya dönebilir. Çocuk varsa, zarar görmemesi için uzman bir psikologdan yardım almak gerekir. Aynı zamanda çocuğun yaş durumunda göre onun tanıklığı da geçerli olacaktır.

Boşanma davası nasıl sonuçlanır?

Boşanma davasında daha önce ifade ettiğimiz gibi delil ve kanıtlar son derece önemlidir. Bu anlamda özel dedektiflik bürolarından yardım almak gerekiyor. Dedektif büroları sizler için gerekli olan araştırmaları yapar. Bu araştırmalar kanıt ve delil toplama üzerinedir.

Boşanma davası nasıl sonuçlanır sorusu da merak edilen konular arasında yer alıyor. Boşanma davaları hakkında uzman görüşlerden yardım almak için bizi arayabilirsiniz. Ankara Dedektiflik Bu sayede süreçlerin daha iyi sonuçlanması anlamında katkı sağlarsanız. Boşanma davaları hakkında fikir almak için bizi takip etmeye devam edin.

Category
Tags

No responses yet

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir