bilal kartal dpşandırıcılığı

İzmir’de, aldatan eşleri izleyen dedektiflik şirketinin takip ettikleri kişilerle ilişki yaşayan kadınlara şantaj yaptığı ortaya çıktı. Polis baskınında 12 kişi gözaltına aldı

3 yıl önce özel dedektiflik şirketi kuran Bilal Kartal, genellikle “Aldatıldığından” şüphelenen kadınlardan oluşan müşterilerine hizmet vermeye başladı. Takip ettikleri insanları yasadışı yollarla görüntüleyip ortam dinlemesi yapan, bilgisayarlarına yükledikleri programlarla yazışmalarını ve girdikleri siteleri izleyen Kartal ve adamları, bu hizmetler karşılığında 2 – 10 bin lira arasında değişen bedeller alıyordu.

ALDATMA YOKSA ‘YEM’ VAR
Ancak iddiaya göre son dönemde elde ettikleri bilgi, görüntü ve ses kayıtlarını, müşterilerinin yanı sıra takip ettikleri kişilerin yasak ilişki yaşadığı kadınlara da göndererek “şantaj” yapan grup, müşterileri olan kadınlara “Cinsel tacizde” bulunmaya başladı. Zanlılar takip ettikleri kişilerin yasak ilişkilerini belirleyemeyince, şirket çalışanı M.N.Ç adlı kadını “Yem” olarak kullanıp yanlarına göndererek fotoğraflarını çekti.

DOLMAKALEMDE KAMERA
Bu yöndeki şikâyetler artınca 6 ay önce harekete geçen mali polis, Kartal ve adamlarını teknik ve fiziki takibe aldı. Polisin kendilerini izlediğini fark etmeyen “Özel dedektifler” ise faaliyetlerini sürdürdü. Önceki gün 6 aydır takip ettiği özel dedektiflere operasyon düzenleyen polis, aralarında Bilal Kartal ile birlikte eşi İlknur Kartal ve yem olarak kullanılan M.N.Ç.’nin de (35) bulunduğu 12 kişiyi gözaltına aldı. Operasyonda, dolmakalem, kravat iğnesi, kol saati, duvar saati, anahtarlık ve çakmak görünümlerinde 11 gizli kamera, 4 ses kayıt cihazı, 2 GPRS cihazı, 2 telsiz, 1 dürbün de ele geçirildi.

İŞADAMI VE DOKTORLAR
Polisin ifadelerini aldığı, aralarında işadamı ve doktorların da bulunduğu 20 mağdurdan 11’i şikâyetçi oldu. Bazı mağdurlar, tüm iş yemekleriyle ilgili fotoğraf ve görüntülerin eşleri tarafından önlerine konulduğunu, bu nedenle aile düzenleri ve yaşamlarının bozulduğunu, adeta bir yere gidemez duruma geldiklerini anlattı.

‘TEHDİT’ VE ‘ŞANTAJ’
Zanlılar, polisteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından dün “Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak”, “Özel hayatın gizliliğini ihlal”, “Kanunlara aykırı delil toplama”, “Tehdit” ve “Şantaj” suçlamasıyla adliyeye sevk edildi. Kartal, gazetecilerin soruları üzerine, “Birçok kişinin hayatını kurtardım” dedi. Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı tarafından ifadeleri alınan zanlılardan, aralarında Bilal Kartal ve eşi İlknur Kartal’ın da bulunduğu 5 zanlı, tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilirken, 6 zanlı ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Tags

No responses yet

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir